نخستین کارخانه هوشمندسازی و نوآوری کشور به ویژه در بخش معدن افتتاح شد
1401/11/01

نخستین کارخانه هوشمندسازی و نوآوری کشور به ویژه در بخش معدن افتتاح شد

نخستین کارخانه هوشمند سازی و نوآوری کشور با حضور روح الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئییس جمهور، در فضایی به وسعت ۸۵۰۰ متر در تهران گشایش یافت.

در کشور ۹ کارخانه نوآوری مشغول فعالیت هستند که این کارخانه به نوعی دهمین کارخانه و به لحاظ تخصصی نخستین کارخانه هوشمندسازی و نوآوری کشور و نخستین کارخانه با حمایت یک مجموعه بانکی در کشور است.

هدف از تشکیل کارخانه توسعه و استقرار نهادهای زیست بوم همچون مراکز نوآوری، شتاب دهنده‌ها و استارتاپ‌ها، مهارت افزایی و توانمندسازی نخبگان حوزه هوشمندسازی، پاسخ به نیازهای فناورانه و اولویت‌های حوزه هوشمندسازی کشور با اتکا به شرکت‌های دانش بنیان، نقطه اتصالی برای شرکت‌های نوآور و دانش بنیان در کنار شرکت‌های بزرگ، ایجاد قطب (هاب) نوآوری حوزه هوشمندسازی و ارتباط هدفمند با فعالان داخلی و خارجی این حوزه و ایفای نقش نوآوری درون سازمانی با هدف شناسایی کارکنان نوآور و خلاق است.

سبد فناوری کارخانه به لحاظ فعالیت در حوزه‌های هفت‌گانه :فینتک، انرژی، معدن، حمل ونقل، سلامت، کالاهای اساسی، کشاورزی (امنیت غذایی) در نظر گرفته شده است.

فرآیند احداث و تجهیز کارخانه از نیمه مرداد ماه امسال آغاز شد و در کمترین زمان ممکن که بی‌سابقه بود، در ۴۰ روز کاری و فرایند پذیرش طی یک و نیم ماه انجام شد. یک شتاب دهنده در حوزه هوشمندسازی، ۴ شرکت دانش بنیان به همراه ابزارهای اکوسیستم همچون هلدینگ رسانه‌ای خلاق، صندوق جهت تامین مالی، نماینده فن بازار پارک پردیس در کارخانه مستقر شده‌اند.


امتیاز بدهید
به اين مقاله امتیاز بدهید
نظرات کاربران
ارسال نظر