اتحادیه اروپا در حال بررسى تعمیم تحریم‌هاى روسیه به ایران و بلاروس
1401/10/21

اتحادیه اروپا در حال بررسى تعمیم تحریم‌هاى روسیه به ایران و بلاروس

🔹اورزلا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا گفت: ما فشار بر کرملین را با یک نظام تحریم‌های گزنده تا هر قدر هم که (درگیری‌ها در اوکراین) طول بکشد، حفظ می‌کنیم. ما این تحریم‌ها را به کسانی که از جنگ روسیه حمایت نظامی می‌کنند مانند بلاروس یا ایران تعمیم خواهیم داد.

🔹ما با تحریم‌های جدید علیه بلاروس که به نقش آن‌ها در جنگ روسیه در اوکراین پاسخ خواهد داد، وارد خواهیم شد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، «اورزلا فون در لاین» رئیس کمیسیون اروپا در سخنانی اعلام کرد که اتحادیه اروپا متعهد شده است که تحریم‌های جدیدی علیه بلاروس به بهانه حمایت از روسیه اعمال کند.

رئیس کمیسیون اروپا در کنفرانس مطبوعاتی امروز خود در بروکسل در این باره گفت که مقارن با فشار بر روسیه برای پایان دادن به درگیری‌ها، اتحادیه اروپا تحریم‌های جدیدی را علیه بلاروس اعمال می کند؛ بروکسل همچنین این اقدامات را به کشورهایی که از روسیه حمایت می‌ کنند هم تعمیم می‌ دهد.

«اورزلا فون در لاین» در این باره اضافه کرد: ما فشار بر کرملین را با یک نظام تحریم‌های گزنده تا هر قدر هم که (درگیری‌ها در اوکراین) طول بکشد، حفظ می‌کنیم. ما این تحریم ها را به کسانی که از جنگ روسیه حمایت نظامی می‌ کنند مانند بلاروس یا ایران تعمیم خواهیم داد.

وی در این باره افزود: ما با تحریم‌های جدید علیه بلاروس که به نقش آنها در جنگ روسیه در اوکراین پاسخ خواهد داد، وارد خواهیم شد.

 
 


امتیاز بدهید
به اين مقاله امتیاز بدهید
نظرات کاربران
ارسال نظر